Історія перекосівського футболу

Цьогоріч перекосівський футбол відзначатиме своє 50-річчя. Нащадки запорізьких козаків, котрі оселилися тут після спільної перемоги короля Яна Собеського і запорожців над османами, як і їхні далекі прародичі, продовжують радувати своїх земляків.
А початок зародження перекосівського футболу не був таким райдужним. Перед чемпіонатом світу в Німеччині в 1973 році група молодих людей на чолі з Олексієм Кобутою, його братом Богданом, Степаном Бабієм, Богданом Сорокою, Богданом Федорівим, Ярославом Сорокою, Юстином Сенівим вирішили створити в селі футбольну команду.
На фото зліва на право: Марчук Микола, Петрів Любомир, Ібрагімов Ігор, Балита Сергій, Сорока Степан, Кобута Микола, Кухар Віктор, Кобута Роман, Сондей Василь, Височан Іван, Атаманчук Юрій, Побігун Іван, Петрів Михайло, Кобута Андрій.  (2010 рік)

     Село Перекоси знаходиться в гористій місцевості, і нелегко було знайти місце для футбольного майданчика. Ось і звернулися сільські ентузіасти до голови колгоспу «Зоря Прикарпаття» Антона Грабарського, щоб він виділив місце під футбольне поле. Антон Євстахович пішов назустріч молодим хлопцям, які любили футбол – гру мільйонів. І в урочищі «Біля Андрусючки» з’явився стадіон. Отримали хлопці й футбольну форму. Та перший млинець виявився гливким – поразки з великим рахунком слідували одна за одною, їх клали на лопатки футбольні команди Сівки-Войнилівської, Луки, Завадки, Боднарова.
     В наступному році футбольну команду з Перекосів навіть не хотіли включати в першість, але під тиском молоді цього села та керівника району Федора Геця це сталося. З’явилися перші забиті м’ячі та перші бомбардири. До речі, перший гол в історії перекосівського футболу забив Богдан Федорів, а кращим голеадором за перший сезон став засновник і капітан команди Олексій Кобута. Першими воротарями команди були Олексій Сеньковський і Богдан Побігун.
      У сезоні 1974-1976 років за перекосівську команду брали участь лише вихідці з села. І треба відзначити, що в розвій перекосівського футболу багато вклав колишній гравець калуського «Хіміка» і довго-войнилівської «Чайки», неперевершений майстер в організації гри Богдан Цішевський.

На фото зліва на право: Побігун Віталій, Сорока Степан, Кухар Віктор, Марчук Микола, Ібрагімов Ігор, Кобута Роман, Кухар Микола, Побігун Іван, Петрів Михало, Винник Ярослав, Кобута Андрій, Сорока Тарас (2011 рік)

Навколо фундаторів перекосівського футболу Олексія, Богдана та Йосипа Кобут, Василя Побігуна, братів Сенівих, Івана Німака та Василя Кухаря виростали нові покоління аматорів шкіряного м’яча. З’явилась упевненість, почали обігрувати таких старожилів районного футболу Калущини, як команди Кропивника, Голиня, Сівки-Калуської. Здобули перекосівці право грати в сильнішій групі району. А в 2000-у році хлопці з Перекосів перевершили самі себе, ставши чемпіонами району серед сільських колективів. Це був великий успіх. Перекоси гучно відзначили перемогу.На фото зліва на право:Петрів Михало, Сорока Тарас, Сорока Степан, Побігун Іван, Кухар Віктор, Марчук Микола, Атаманчук Юрій, Кухар Микола, Кобута Микола, Кобута Роман, Сондей Василь, Винник Ярослав, Савчин Руслан (2015 рік)

    Та зміна поколінь у будь-якій команді не проходить безболісно. Це трапилося і з футбольною командою Перекосів. Кількарічне балансування на грані вильоту в нижчий клас урешті-решт призвело до вильоту в другу групу. Але там перекосівські футболісти не стали «хлопчиками для биття», і в 2011 році здобули право позмагатися серед кращих. А в 2012-му вони впевнено перемогли з великим відривом у своїй зоні другої групи, а згодом у «фіналі чотирьох», перегравши команди з Підмихайля і Підгірок, фінішували першими.
    Перекосівська футбольна команда – переможець другої групи першості району 2012 року! Мабуть, чи не найбільший вклад у перемогу команди внесли брати Микола і Роман Кобути. Здвоєний центр у їх виконанні, помножений на бомбардирські здібності привів перекосівців до жаданої перемоги.

На фото зліва на право:Сондей Василь, Кобута Роман, Сорока Степан, Винник Ярослав, Кухар Віктор, Побігун Іван, Петрів Михало, Марчук Микола, Романів Віталій, Сорока Степан, Кобута Костянтин, Король Андрій, Вількович Іван, Кобута Андрій, (2016 рік)

Окрім них переможний успіх сезону 2012-го кували Андрій Кобута, Степан Сорока, Тарас Сорока, Михайло Петрів, Любомир Петрів, Іван і Віталій Побігуни, Василь Сондей, Микола Кухар, Микола Марчук, Ярослав Винник, Юрій Атаманчук, Василь Атаманчук, Ігор Ібрагімов, Ігор Вількович та Василь Німак. Хлопці з козацького села Перекоси – знову в гурті сильніших Калущини!

На фото зліва на право: Кухар Дмитро, Сондей Василь, Рибчак Михайло, Марчук Микола, Чоловський Віталій, Шнайдер Василь, Шпирко Володимир, Чмелик Володимир, Винник Ярослав, Кобута Костянтин, Кухар Любомир, Сорока Тарас, Побігун Іван, Савчин Василь, Мацьків Вадим, Кобута Андрій (2022 рік. Благодійний турнір ЗСУ)